מכללת תלפיות - על המסלול

 על המסלול


דף הבית >> יחידות אקדמיות >> תואר ראשון >> מסלולים >> המסלול להוראת האומנות >> על המסלול

 

המסלול לאמנות במכללת תלפיות - מסלול שהוא בית
 


ראש המסלול: ד"ר מתי פישר

המסלול לאמנות במכללת תלפיות מכשיר מורים להוראת מקצועות האמנות החזותית בבתי הספר היסודיים (כיתות א'-ו') ובעל יסודיים (כיתות ז'-י'). המסלול קיבל את היתר המל"ג לפתוח תוכנית המכשירה מורים להוראת האמנות לקבלת תואר אקדמי "בוגר בהוראה" בתחום האמנות (.B.Ed).

המסלול לאמנות במכללת תלפיות מהווה בית חינוך לסטודנט המבקש לחוות, להתמודד ולהביע באמצעים אמנותיים את קולו הפנימי למול הסביבה ואירועי היומיום ברוח המסורת היהודית. המסלול מתמקד בחינוך ליצירה אמנותית, בהבנת האמנות והרחבת תחומי הידיעה של התלמיד, באינטראקציה בין היצירה, האמן החברה, וכמובן בחינוך להוראת האמנות. במסגרת הלימודים נֵחשף התלמיד לתקופות שונות בתולדות האמנות ומפתח יכולת ביטוי באמצעות השפה האמנותית.

במסלול לאמנות אנו מדגישים הן את המקצועיות והרצינות בכל תחומי ההכשרה האקדמיים, הן את הדאגה האישית והפרטנית לסטודנטיות ולצרכיהן, והן את אוירת השיתוף, החברות והשמחה.

תקופתינו מתאפיינת ב"רעש" חזותי" רב: שלטי חוצות, אריזות מוצרים, מחשב, אינטרנט, טלפון נייד, עיתונות וטלוויזיה. חשיפה זו מעוררת תהיות לגבי האמנות החזותית:  מה מהווה אמנות במסגרת חברה מרובת גירויים חזותיים? מה תפקיד האמנות במצב זה במישורי הפעילות השונים - החברתי, התרבותי, הדתי/יהודי, האישי והאוניברסלי? המסלול לאמנות מכשיר את הסטודנטים להבנת התרבות החזותית העשירה והמקפת כתשתית ליצירה לחקר, ולדיון בתרבות ובאמנות בכלל ובאמנות יהודית בפרט, תוך שימוש בשפה אמנותית מעשית ומילולית ותוך נקיטת גישה פרשנית וביקורתית.

 

 

 רכזת המסלול: גב' אורנה סגל

רכזת המסלול אחראית על תחום ההתנסות המעשית בהוראה הנעשית במסגרת הכשרת הסטודנטיות, וכן על קשר אישי עם הסטודנטיות הכולל טיפול במנהל הסטודנטיות ובבעיות הדורשות טיפול במהלך הלמודים. מתפקידי הרכזת הוא לכוון ולנתב כל סטודנטית על סמך הכרות אישית לתחום המתאים לה בשדה ההוראה הרחב.

בנוסף פועלים ראש המסלול והרכזת להפגיש את הסטודנטיות עם תכנים אמנותיים שאינם בהכרח חלק מתכנית הלמודים. הם משתדלים לייצר חשיפה למודעות  לתערוכות ולארועי אמנות משמעותיים שמתקיימים בסביבת המכללה ובכלל באמנות הישראלית המקומית. כל זה מתוך תפיסת עולם שאמנות היא תחום עניין ולא רק תחום למודים.

הלוגו של המסלול הכולל את המלים "מסלול שהוא בית" מצביע על הגישה האישית שניתנת לסטודנטיות וליווי הלימודים באמצעות הרכזת וצוות הניהול של המסלול. קשר זה חשוב ביותר, ובמיוחד לקראת סיום הלימודים כאשר ישנה הכוונה של הסטודנטיות במהלך הסטאז', במציאת עבודה וגם בתמיכה בתלמידות המתחילות את דרכן כמורות

נשמח לראותכם משתלבים ויוצרים עמנו.

כל הזכויות שמורות על התמונות והתוכן באתר זה. אין לעשות שימוש בתוכן ו/או בתמונות ללא אישור מפורש בכתב מבעלי האתר
אלמנט בניית אתרים