השבוע התקיים אירוע פתיחת תערוכת אמן, בגלריה של מכללת תלפיות. עד כה הוצג בגלריה מיצג הזדהות עם החטופים בעזה, שהתעדכן לאור הידיעות על מצבם. כעת, עם פתיחת הסמסטר השני וחזרת הסטודנטים לקמפוס, הוחלף המיצג בתערוכה הראשונה של  השנה.

המציג הוא האמן אריה ברקוביץ, מנהל בית האמנים בתל אביב, הציג מגוון עבודות מתקופות שונות בחייו המשלבות חומר ורוח, ונעות בין הקונספטואלי לפיגורטיבי.

את התערוכה יזם הפיק ואצר אבנר בר חמא.

באירוע נכחו: ראש המכללה מר בנימין בהגון, הרב ד"ר משה רחימי-דקן אקדמי, מר הראל יצחקי- מנכ"ל, ראש המסלול לאמנות ד"ר אורנה סגל, חברי הנהלה, סגל  וסטודנטיות המסלול לאמנות.

האמן שוחח עם סטודנטיות המסלול לאמנות על מה שנראה באופן חזותי ועל תהליכי היצירה,  אבל הוסיף פרטים הקשורים להתרחשויות שמאחורי הקלעים, שראה וחווה במשך שנותיו הרבות כאמן, מעצב ואוצר.

הוא שיתף את הסטודנטיות במקורות השראתו ליצירה, שנמצאים לדבריו בכל דבר שנמצא סביבו, בין אם הוא בעל ערך ובין אם הוא לא נתפס ככזה. מבחינתו, המחשבה ועיבוד הרעיון של היצירה, הוא החלק היותר משמעותי מהעבודה עצמה.  בכך הוא שיקף את אופן החשיבה של היצירה הקונספטואלית. לשיטתו, ביצירה הסופית הכל מתעלה לאותה דרגה.

המפגש הבלתי אמצעי של הסטודנטיות עם האמן ויצירתו, כחלק חשוב מאד בהכשרתן לחייהן כמורות לאמנות וכאמניות בעתיד.